2014 Dünya Kupası'nda ilk günün sonuçları;
A Grubu
Mısır 64-85 Sırbistan
(Amr Gendy 11 sy-4 rib, Ibrahim Elgammal 12 sy-3 rib-3 as-2 tç / Milos Teodosic 15 sy-4 rib, Stefan Bircevic 11 s-9 rib-1tç-1blk, Miroslav Raduljica 13 sy-6 rb, Nemenja Bjelica 7 sy-6 rib- 2 as-1 tç-1 blk)
Fransa 63-65 Brezilya
(Boris Diaw 15 sy-6 rib-5 as-1 tç- 1blk, Nicola Batum 13 sy-5 rib-1 as-1 tç, Mickael Gelabale 9 sy, 4 rib, 1 as / Marcelinho Huertas 16 sy-2 rib- 5 as- 1 tç, Anderson Varejao 8 sy- 9 rib-1 tç- 1 blk, Marquinhos Vieria 10 sy-6 rib-1 as)
İran 60-90 İspanya
(Mahdi Kamrani 18 sy-3 rib-2 as-3 tç, Hamed Haddadi 16 sy-15 rib-7 tk-1 blk / Pau Gasol 33 sy-8 rib-2 as-3 blk, Rudy Fernandez 12 sy-2 rib-4 as-1 tç, Juan Carlos Navarro 10 sy-1 rib-2 as, Marc Gasol 15 sy-10 rib-4 as- 2tç)
B Grubu
Hırvatistan 81-78 Filipinler
(Bojan Bogdanovic 26 sy-3 rib-1 as-6 tk-2 tç, Krunoslav Simon 12 sy-7 rib-3 as-1 tç, Dario Saric 10 sy-9 rib-4 as-1 tç-1 blk, Ante Tomic 9 sy-11 rib-4 as-1 tç / Andrey Blatche 28 sy-12 rib-7 tk, Jeff Chan 17sy-1 rib-4 tç, Marc Pingris 10 sy, 4 rib)
Porto Riko 75-98 Arjantin
(Jose Barea 24 sy-2 rib-4 as, Renaldo Balkman 10 sy-4 rib-3 tç / Luis Scola 20 sy-9 rib-2 as, Andres Nocioni 18 sy-11 rib-1 blk, Selem Safar 18 sy-4 rib, Walter Herrman 12 sy-10 rib, Pablo Prigioni 9 sy-10 as, Federico Campazzo 8 sy-2 rib-8 as)
Yunanistan 87-64 Senegal
(Kostas Kaimakoglou 17 sy-8 rib-2 as-1 tç, Kostas Vasileadis 13 sy-2 rib-1 tç, Giannis Antetokounmpo 11 sy-5 rib-1 as-3 tç, Kostas Sloukas 10 sy-4 rib-1 as / Gorgui Dieng 21 sy-14 rib-3 tç-1 blk, Malaye Ndoye 11 sy-1 as-2 tç-1 blk, Abdou Badji 14 sy-4 rib-1tç-1 blk)
C Grubu
Ukrayna 72-62 Dominik Cumhuriyeti
(Pooh Jeter 16 sy-1 rib-2 as, Sergey Gladyr 12 sy-3 rib-3 as-1 tç, Slava Kravtsov 13 sy-7 rib, Maxym Kornienko 9 sy-7 rib / Fransisco Garcia 18 sy-3 rib-4 as-1 blk, Edgar Sosa 11 sy-3 rib-2 as, James Feldeine 10 sy-4 rib-1 as-2 tç)
Yeni Zellanda 73-76 TÜRKİYE
(Corey Webster 22 sy-1 rib-2 as, Rob Loe 11 sy-6 rib, Kirk Penney 9 sy-6 rib-1 as-1 tç / Oğuz Savaş 16 sy-2 rib-1 as, Emir Preldzic 14 sy-6 rib-3 as-1 tç-1 blk, Barış Hersek 11sy-3 rib-3 as-1 blk, Sinan Güler 8 sy-2 rib-2 tç)
A.B.D 114-55 Finlandiya
(Klay Thompson 18 sy-1 rib-1 tç, Anthony Davis 17sy-4 rib-1 as, Derrick Rose 12 sy-2 rib-3 as-1 tç-2 blk, Rudy Gay 10 sy-5 rib-2 tç-1 blk, DeMarcus Cousins 9 sy-10 rib / Petteri Koponen 12 sy-3 rib-4 as-2 tç, Shawn Huff 12 sy-3 rib, Eric Murphy 10 sy-7 rib)
D Grubu
Angola 80-69 Güney Kore
(Olimpio Cipriano 16sy-1 rib-3 as-2 tç, Reggie Moore 10 sy-6 rib-1 tç, Yannick Moreira 16 sy-10 rib, Milton Barros 10 sy-2 rib-2 as, Eduardo Mingas 14 sy-5 rib-1 as-1 blk / Donggeun Yang 11 sy-2 rib-2 as, Sunhyung Kim 15sy-4 rib-5 as-1 tç, Sungmin Cho 10 sy-4 rib-2 as-1 tç)
Meksika 74-87 Litvanya
(Fransisco Cruz 21 sy-4 rib-4 as, Gustavo Ayon 12 sy-6 rib-2 as-1 tç, Jorge Gutierrez 13 sy-1as-5 tk / Jonas Maciulis 19 sy-2 rib, Jonas Valanciunas 15 sy-4 rib-1 blk, Darius Lavrinovic 9 sy-2 rib-2 as)
Avustralya 80-90 Slovenya
(Aron Baynes 21sy-7 rib, David Andersen 14sy-4 rib-1 as, Brad Newley 13sy-2 rib-1 tç, Joe Ingles 12 sy-1 rib-3 as-1 tç / Goran Dragic 21 sy-7 rib-4 as-2 tç, Zoran Dragic 10 sy-1 rib-1 tç, Domen Lorbek 13 sy-3 as-1 tç-1 blk, Jure Balazic 10 sy, 1 rib)
Şampiyonada bugünün programı ise şöyle;
A Grubu
16.30 Sırbistan-Fransa
19.00 Brezilya-İran (NTV Spor)
23.00 İspanya-Mısır
B Grubu
14.30 Arjantin-Hırvatistan
18.30 Senegal-Porto Riko
21.00 Filipinler-Yunanistan
C Grubu
13.30 Dominik Cumhuriyeti-Yeni Zellanda
17.00 Ukrayna-Finlandiya
22.30 Türkiye-A.B.D
D Grubu
14.30 Güney Kore-Avustralya
18.30 Slovenya-Meksika
21.00 Litvanya-Angola
0 comments:
Yorum Gönder